Haberler

12
 
20
Türkiye Odalar ve Borsalar ve Birlik Personeli Sigorta ve Emekli Sandığı Vakfı Akdeniz Bölgesi Delege Seçimi
Türkiye Odalar ve Borsalar ve Birlik Personeli Sigorta ve Emekli Sandığı Vakfı Akdeniz Bölgesi delege seçimine katılan Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz...

[Devamını oku...]

13
Borsamız Organ Seçimleri Yapılmıştır
Meclis Bşk. Veliş BAHADIRLI Yönetim Kurulu Bşk. Ali Celal MURSALOĞLU seçilmiştir

[Devamını oku...]

08
Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş Genel Kurul Toplantısı
Ankara'da TOBB Başkanı M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU'nun katılımıyla gerçekleşen Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş Genel Kurul toplantısı ve Başkanlar toplant...

[Devamını oku...]

15
İlgi: Ekonomi Bakanlığı’nın 10.01.2018 tarih ve 57637780-724.01.01-E.3406 sayılı yazısı.
Ekonomi Bakanlığı’nın ilgide kayıtlı yazısında, Ekonomi Bakam Sayın Nihat Zeybekci eşbaşkanlığındaki bir heyetin, 2018 yılı Ocak ayı sonunda Venezuela’ya bir ziyaret gerçekleştirmesinin öngörüldüğü bildirilmektedir.
Bu itibarla, Sayın Bakanın gerçekleştireceği ziyarete ilişkin hazırlık çalışmalarında yararlanılmak üzere Venezuela ile ticari ve ekonomik ilişkilerin arttınlmasına yönelik işbirliği imkanları, öncelik verilecek sektörler, ticaretin geliştirilmesi için öneriler, ikili ilişkilerde yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerinin en geç 17 Ocak 2018 Çarşamba günü mesai bitimine kadar Birliğimize (E-posta: seda.gedik@tobb.org.tr) iletilmesi hususunda gereğini rica ederim.

[Devamını oku...]

15
İlgi: Ekonomi Bakanlığımdan alman 08.01.2018 tarihli ve E.2856 sayılı yazı
İlgide kayıtlı yazıda, Cezayir Ticaret Müşavirliğinden alman bir yazıya atfen Cezayir’in 2015 yılında yürürlüğe koyduğu ithalat lisansları uygulamasını 2018 yılı içerisinde kaldırmayı öngördüğü belirtilmektedir.
Diğer taraftan, 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Ek-l’de yer alan ürün gruplarının ithalatının yasaklandığı, Ek-2’de yer alan ürünlerde ise gümrük vergilerinin yükseltildiği kaydedilmektedir.
Bahsi geçen eklere Birliğimiz web sitesi (www.tobb.org.trl üst panelindeki “TOBB Birimleri” altında yer alan Dış Ekonomik İlişkiler Daire Başkanlığı/Dış Ticaret Müdürlüğü başlığındaki “Duyumlar”(htrps://www.tobb.org.tr/Savfalar/Petav.php?rid~2$08&lst=DuvurularListesi) kısmından ulaşılabilmektedir.

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 28İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   
Yazdır